Açılış Mesajı

Syn.ziyaretçi;Bu site,Pir-i Sani Aziz Hacı Şeyh Mehmed Emin Efendi Haz.lerine ithaf olunur. Mehmed Akif Arlı

Halveti yolunun büyüklerinin özgeçmişi ile cennetmekan Efendi Hazretlerinin nezdinde bu yolun adap ve erkanını gücümüz yettiği nispette açıklamamıza ruhsat veren Cenabı Hakka hamdolsun. O'nun Resülüne,Ehline,Ashabına ve Ehlibeytine salat ve selam olsun.

Resulullah Efendimiz'den bugüne bizlere bu yolu ulaştıran ve himmetlerini esirgemeyen Altun silsile büyüklerimizi de saygı ve rahmetle her vesile ile anıyoruz.Cennet mekan Efendi Hz'nin aziz hatırasını yaşatmak için hazırlanan bu site,doğru kaynaktan,doğru bilgileri aktararak internet ortamında Efendi Hazretlerini tanıtmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda O muhterem insanın,ibret dolu yaşamını,tasavvuf hayatını, görüşlerini, fikirlerini ve sözlerini bizden sonrakilere aktarmak ve gelecek nesillere ışık tutmak için hazırlanmıştır.

Üzülerek belirtelim ki maalesef Efendi hazretlerinin adı ve ismi kullanılarak yazılı basın ve internet ortamında yanlış bilgilerle dolu çeşitli yayınlar yapılmaktadır. Aile efradına ve yakın hizmetinde bulunanlara danışılmadan ve izin alınmadan yayınlanan bu bilgilerin çoğu gerçekleri yansıtmamakla birlikte yaşanmış gerçekleri de çarpıtmaktadır. Kendisinin yanında çok sınırlı süre kalabilen kişilerin bu yayınlarda gerçek dışı iddialarda bulunmaları ise aleyhlerinde kullanılacak birer delil olarak tarihe geçmiştir.

Ölçümüz şudur ki ; Efendi Hazretlerini seven ve yolunda giden herkesin dünya ve ahireti için duacıyız.Biz O'nun yüksek hatırı için herkesi hoş eder ve hoş karşılarız.Onun izinde olan herkese gönlümüzde kapımızda açıktır.Bu vesile ile Mehmet Emin Efendi Hazretlerini seven,sayan herkesi sevgiyle selamlar ve kucaklarız.Bizlere bu günlerimizi yaşatan ve hediye eden Efendi hazretlerini saygıyla ve rahmetle hatırlayıp yad ediyoruz.

Efendimiz kendi sevgisinden, yolundan ve himmetinden bizleri zerre kadar ayırmasın ve ruhu şad olsun,Amin.

Mehmed Akif ARLI